آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

به گزارش وبلاگ دو جعبه، خبرنگاران - طبق اعلام مسئولان سازمان امور مالیاتی امروز آخرین مهلت مودیان مالیاتی برای ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره پاییز است .

آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

مالیات بر ارزش افزوده نوعی مالیات است که به ارزش افزوده شده به کالا در هر مرحله از فراوری وضع می گردد و پولی است که خریدار هنگام خرید کالا یا خدمات باید به فروشنده بپردازد و فروشنده کالا و خدمات این پول را باید در دوره های زمانی معینی به دولت پرداخت کند که منظور از این نوع پرداخت تفاوت قیمت کالاها و خدمات در زمان عرضه و در زمان خرید در دوره ای معین است.

این نوع مالیات که نرخ محاسبه آن 9 درصد است، مودیان آن برای ارائه اظهارنامه مربوطه در این زمینه تا سرانجام امروز فرصت دارند.

طبق قانون باید 15 روز پس از سرانجام هر فصل، اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده ارائه گردد اما با شیوع ویروس کرونا و مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره پاییز امسال تا امروز تمدید شد.

ایسنا نوشت: بنابراین، مودیان مالیاتی به منظور برخورداری از هرگونه تسهیلات قانونی و جلوگیری از تعلق جرایم مالیاتی، می بایست تا سرانجام امروز به وسیله سایت عملیات الکترونیکی مالیات بر ارزش افزوده به آدرس www.evat.ir در موعد مقرر نسبت به ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره پاییز 1399 و پرداخت مالیات و عوارض متعلقه اقدام نمایند.

منبع: شفقنا اقتصادی

به "آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید