بوکان صاحب موزه می گردد

به گزارش وبلاگ دو جعبه، خبرنگاران/آذربایجان غربی مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از تصویب 7200 میلیون ریال اعتباربرای راه اندازی موزه در بوکان اطلاع داد.

بوکان صاحب موزه می گردد

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

جلیل جباری در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ دو جعبه اظهار کرد: پروژه احداث موزه شهرستان بوکان که جهت طرح و تصویب به استانداری آذربایجان غربی و سازمان برنامه و بودجه ارسال شده بود، با تصویب 7200 میلیون ریال اعتبار، مورد موافقت نهاده شد.

وی توضیح داد : طرح مطالعه و احداث موزه از چندی پیش در دستور کار اداره کل استان و مسئولان شهرستانی نهاده شده بود که خوشبختانه با پیگیری های به عمل آمده و تصویب اعتبار لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه استان، یک گام مهم برای احداث آن برداشته شد.

جباری اضافه کرد : قبل از تصویب این اعتبار، به همت شهرداری و تصویب شورای اسلامی بوکان، زمینی به مساحت 1500 متر مربع در یکی از مناطق مناسب شهر جهت احداث موزه، واگذار شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی در همین زمینه اظهار کرد: این موزه شامل بخش های متعددی از جمله: سالن مخصوص آثار باستانی، گالری مردم شناسی، آزمایشگاه مرمت، کتابخانه، مخزن نگهداری اشیا، سالن برگزاری نمایشگاه موقت، سالن اجتماعات، بخش فروش محصولات فرهنگی و بخش اداری خواهد بود که در صورت تخصیص عملیات اجرایی پروژه از بهار سال 96 شروع خواهد شد.

جباری اضافه کرد: با احداث و به بهره برداری رسیدن این موزه، شهرستان بوکان نیز جزء شهرهای صاحب موزه استان خواهد شد.

به گزارش وبلاگ دو جعبه، آذربایجان غربی هم اکنون دارای یازده موزه و سایت موزه است.

عکس تزئینی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بوکان صاحب موزه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوکان صاحب موزه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید