خبرنگاران توضیحات شرکت حفاظتی و مراقبتی نظم آفرینان ایمان در مورد خودکشی کارگر این شرکت

به گزارش وبلاگ دو جعبه، اهواز - خبرنگاران - موسسه حفاظتی ومراقبتی نظم آفرینان ایمان در مورد کارگر طرف قرارداد این شرکت که بامداد پنجشنبه در محل کارش در محدوده چاه شماره 19میدان نفتی یادآوران در غرب خوزستان خودکشی کرد اطلاعیه صادر کرد.

خبرنگاران توضیحات شرکت حفاظتی و مراقبتی نظم آفرینان ایمان در مورد خودکشی کارگر این شرکت

به گزارش وبلاگ دو جعبه در این اطلاعیه که روز آدینه صادر شد آمده است این موسسه در پی انتشار اخباری که جانب انصاف در نقل و انتقال آن رعایت نشده است در این لحظات حزن انگیز جهت تنویر افکارعمومی و ارائه گواه و مدرک جهت قضاوت صحیح ناچار به ادای پاره ای شرحات است.

در این اطلاعیه تصریح شده است هرچند که ترجیح بر این بود شرحات در این باره پس از برگزاری مراسم سوگواری دوشادوش خانواده محترم محمدی روشن ارائه گردد.

این اطلاعیه می افزاید:لازم به شرح است که حقوق و مزایای اسفندماه و عیدی و سنوات مرحوم محمدی روشن به طور کامل و بر اساس قانون کار و قرارداد منعقده پرداخت شده است که مدارک روزهای حضور ایشان در محل کار و اسناد پرداختی در پیوست یک ارائه شده است.

در ادامه امده است در تاریخ 29 اسفند سال گذشته قرارداد وی به دلیل یک مشکل شخصی تمدید نگردیده و بازگشت به محل کار منوط به حل مشکل وی شد.

این اطلاعیه اضافه کرد: بر اساس مدارک موجود که در صورت احتیاج قابل ارائه است متعاقبا مرحوم به مدت 21 روز در موسسه شفا تحت مداوا قرار گرفته و پس از طی این دوران با مساعدت موسسه نظم آفرینان ایمان به محل کار خود بازگشته است.

در فراز دیگری از این اطلاعیه آمده است گفتنی است که موعد پرداخت حقوق اردیبهشت، بر اساس روال در پانزدهم ماه بعد یعنی نیمه خرداد بوده است که تا به امروز با 6 روز تأخیر و دیر کرد روبرو شده است.

این شرکت اضافه کرد: حال قضاوت با افکارعمومی و وجدان های بیداراست که آیا 6 روز دیرکرد می تواند انگیزه ای برای ارتکاب به خودکشی آن هم در محل کار باشد؟ قطعاً علل و عوامل و انگیزه وقوع این حادثه تلخ را باید در جای دیگری به جز محیط کارجست.

در ادامه امده است بار دیگر متذکر می شویم که علل و عوامل وقوع این حادثه تلخ ارتباطی به محیط کار و مسائل کاری ندارد.

این اطلاعیه می افزایدموسسه نظم آفرینان ایمان همه مدارک ومستندات موجود و مورد درخواست مقامات قضایی را تحویل مسئولان ذیربط داده است و خود را موظف به ادای تمامی حق وحقوق قانونی در قبال همکار مرحوم و خانواده محترم وی دانسته و از انجام هیچ وظیفه ای فروگذار نخواهیم کرد.

دستور وزیر نفت برای پیگیری خودکشی عمران محمدی روشن

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در پی مرگ کارگر شرکت پیمانکاری موسسه نظم آفرینان ایمان محمدرضا شمسایی مشاور خود را مامور پیگیری علت واقعی حادثه خودکشی این کارگر کرد.

در همین حال پلیس آگاهی خوزستان در حال آنالیز جوانب و علل دقیق خودکشی عمران محمدی روشن استو قرار است پس از انجام تحقیقات کامل علت این خودکشی به دستگاه قضایی و افکار عمومی اعلام گردد. .

شرکت های پیمانکاری نفتی زیادی در بلوک ها و میدان های نفتی مستقل و مشترک غرب خوزستان در محدوده شهرستان های خرمشهر، دشت آزادگان و هویزه در حال فعالیت هستند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران توضیحات شرکت حفاظتی و مراقبتی نظم آفرینان ایمان در مورد خودکشی کارگر این شرکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران توضیحات شرکت حفاظتی و مراقبتی نظم آفرینان ایمان در مورد خودکشی کارگر این شرکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید