خبرنگاران عرضه مواد اولیه پتروشیمی در بورس سامان گرفت

به گزارش وبلاگ دو جعبه، بجنورد- خبرنگاران- نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: عرضه مواد اولیه پتروشیمی در بورس سامان یافته و از حضور دلالان در این عرصه کاسته شده است.

خبرنگاران عرضه مواد اولیه پتروشیمی در بورس سامان گرفت

دکتر علی جدی آدینه به خبرنگار وبلاگ دو جعبه گفت: با کوشش های اجرا شده در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و با همت دولت، مسائل در زمینه تامین مواد اولیه از پتروشیمی کاسته شده است.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی کوشش کرد تا توزیع مواد اولیه میان فراوریکننده ها عادلانه باشد،

این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: پیش از این، حضور دلالان و متقاضیان ساختگی در بازار خرید مواد اولیه از پتروشیمی سبب شده بود تا مواد اولیه مورد احتیاج به دست فراوریکنندگان واقعی نرسد.

وی توضیح داد: دلالان مواد اولیه خریداری شده در بورس را با قیمت بیشتری در بازار آزد به فراوری کننده عرضه می کردند، اما این مشکل تا حد زیاد حل شده است.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: البته احتیاج است تا آنالیز های بیشتری در این باره انجام گردد تا مسائل تامین مواد اولیه فراوریکنندگان به حداقل برسد.

دکتر جدی اضافه نمود: این کمیسیون از 6 ماه پیش به حل مشکل تامین مواد اولیه صنایع فولادی هم ورود پیدا نموده و کوشش داریم تا با عرضه مواد اولیه در بورس، دست واسطه ها و دلالان کوتاه گردد.

وی در بخش دیگر سخنان خود درباره حمایت های دولت از راه اندازی صنایع پایین دستی پتروشیمی گفت: ما اعتقاد داریم تا از راه اندازی پالایشگاه ها و پتروشیمی های کوچک حمایت گردد و بخش خصوصی بتواند در این زمینه ورود پیدا کند.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: باید یاری کنیم تا با ورود بخش خصوصی، پالایشگاه های و پتروشیمی های کوچک توسعه یابد.

وی درباره توسعه پتروشیمی خراسان واقع در بجنورد گفت: اجرای طرح مینی جی تی پی پی که پیش از این مطرح بود، اعتبار زیادی احتیاج دارد از این رو اجرای جی تی پی به جای طرح جی.تی.پی.پی و یا مینی جی.تی.پی.پی در اولویت وزارت نفت است، زیرا بخش خصوصی هم می تواند در این طرح سرمایه گذاری داشته باشد.

وی گفت: باید یاری دولت از راه اندازی و توسعه پتروشیمی کوچک و پالایشگاه های کوچک به عنوان صنایع پایین دستی بیشتر گردد، متاسفانه تا به امروز در این زمینه از بخش خصوصی حمایت نشده است.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: طرح توسعه پتروشیمی در خراسان قطعا اجرا می گردد اما در این زمینه اجرای جی تی پی (پلی پروپیلن) مد نظر و در اولویت است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران عرضه مواد اولیه پتروشیمی در بورس سامان گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عرضه مواد اولیه پتروشیمی در بورس سامان گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید